Zaznacz stronę

Webinarium

Zrzut ekranu 2019 03 23 o 06.44.24

 
Prowadzą:
Gosia Stańczyk, psycholog
Agnieszka Stein, psycholog

Zapraszamy Was na bezpłatne webinarium dla rodziców.

CO ZAMIAST KAR I NAGRÓD?

 

Otwarty dostęp do webinarium zakończył się w poniedziałek 25.03.2019.

Obecnie nagranie webinarium jest dostępne dla Uczestników kursu Relacja bez kar i nagród. Zapraszamy do zapisu.

Zapisy na kurs

Dla osób, które chcą zorientować się, o czym będzie kurs i jaka będzie jego forma, nagraliśmy lekcję “0”. Ta lekcja jest nieco krótsza od filmów, które będziecie dostawać w trakcie kursu. Lekcję można obejrzeć klikając w link poniżej.

Zapis na lekcję “0”

 

W trakcie tego spotkania chcemy dać uczestnikom więcej jasności, odnośnie tego, czym jest kara i na czym polega jej działanie. Porozmawiamy też o sytuacjach, kiedy kara ukrywa się pod nazwą „konsekwencja’. Pochylimy się nad popularnymi przekonaniami rodziców oraz mitami dotyczącymi nagród i kar. Opowiemy, jak wspierać dzieci w rozwoju i budować z nimi głębsze relacje, rezygnując z kar i nagród. Chcemy wam też pokazać, jak rozpoznawać 4 sposoby wpływania na zachowanie dzieci: kary, nagrody, pochwały i krytykę, dlaczego są one takie kuszące i czemu często tak trudno nam wyobrazić sobie sytuację, w której mielibyśmy, w relacji z dziećmi, rozwiązywać różne codzienne trudności bez nich.

Jeśli zastanawiasz się czasem:

  • czym się różni kara od konsekwencji,
  • czy konsekwencje są potrzebne w wychowaniu dziecka,
  • jaki wpływ na motywację dziecka i wzajemne relacje mają nagrody,
  • po czym poznać, że coś jest pochwałą,
  • co zamiast nagród i kar,

zapraszamy Cię do udziału!

Webinarium jest otwartą częścią kursu online „Relacja bez kar i nagród”, który dla Was szykujemy. Bezpłatnie można obejrzeć je na żywo, w dniu emisji. Przez kolejne 3 dni, osobom zapisanym na webinarium, dostępne będzie także jego nagranie. Po tym czasie webinarium będzie dostępne tylko dla uczestników kursu online.