Jak budować współpracę w szkole i przedszkolu

Informacje o kursie. izapisy znajdziesz na tej stronie – niżej.

KURS ONLINE
Agnieszki Stein i Gosi stańczyk

RELACJA
BEZ KAR
i NAGRÓD

kurs dla profesjonalistów

Dla profesjonalistów czyli osób, które zawodowo zajmują się wspieraniem innych przygotowaliśmy wersję rozszerzoną kursu “Relacja bez kar i nagród”. Poza dostępem do całości kursu dla rodziców wersja dla profesjonalistów składa się z elementów dedykowanych specjalnie tej grupie uczestników.

o kursie

Chcemy pokazać Wam jak można pracować z rodzicami, którzy mają różne doświadczenia, różną ilość wiedzy i umiejętności. Zajmiemy się tym jak spotkać się z rodzicem tam gdzie on jest i pomóc mu dojść tam, gdzie chce dojść czyli do harmonijnej relacji z dzieckiem i wyposażenia go w umiejętności, które pomogą mu w dorosłym życiu.

Pokażemy wam też jak budować z dorosłymi, z którymi pracujecie takie relacje, o których chcecie ich uczyć. Jak opierać swoją pracę na autentycznym doświadczeniu i modelowaniu tych umiejętności, które chcecie wspierać.

Dlatego ważną częścią tego kursu jest też dla nas pokazanie jak specjaliści mogą zadbać o siebie.

AGNIESZKA STEIN O KURSIE:

Chcielibyśmy, żeby profesjonalistów pracujących bez nagród i kar i takich, którzy potrafią wesprzeć w tym innych było jak najwięcej. Jest dla nas ważne to, żeby mieć swój udział w wielkiej społecznej zmianie tego,  jak traktujemy dzieci i wchodzimy z nimi w relacje. Dlatego chcemy dać profesjonalistom wsparcie, wiedzę a także wspólnotę innych, zajmujących się podobnymi działaniami ludzi.

GOSIA STAŃCZYK O KURSIE:

Stworzenie tego kursu to dla mnie rodzaj „podania dalej” tego, czego miałam okazję przez ostatnie lata uczyć się od Agnieszki i uczestników szkoleń w ramach projektu „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” oraz od moich koleżanek i kolegów w Bliskim Miejscu. Ufam, że będziecie mogli doświadczyć na szkoleniu mocy wspierającej wspólnoty osób, które w podobny sposób widzą dzieci i relacje.

Agnieszka Stein

Agnieszka Stein

Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).
Gosia Stańczyk

Gosia Stańczyk

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Jestem autorką książki „Rodzeństwo”. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: gosiastanczyk.pl
Bartek Stańczyk

Bartek Stańczyk

Stworzyłem kurs od strony technicznej, starając się uczynić korzystanie z niego najprostszym, jak to możliwe. Będę dostarczał Wam treści i dbał o „komfort techniczny” Uczestników i Prowadzących. Możecie kierować do mnie pytania i wątpliwości, dotyczące kwestii organizacyjnych i technologicznych, pisząc na adres: bartek@platformarozwojowa.pl

ORGANIZACJA KURSU

 

Kurs dla profesjonalistów zawiera wszystkie elementy wersji dla rodziców oraz dodatkowe filmy dla profesjonalistów, osobną grupę dla profesjonalistów i spotkanie warsztatowo-webinarowe na ZOOM. 

Termin kursu

Kurs trwa
od 14.06.2021 do 27.06.2021

 

Spotkanie webinarowo-warsztatowe na ZOOM.

Dodatkowe (tylko w wersj PRO) spotkanie webinarowo-warsztatowe na ZOOM – 21.06.2021 o 21:00

„Wspieranie rodziców i dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości”. 

 

Dodatkowe lekcje kursu PRO

Oprócz 7 filmów dla rodziców, przygotowaliśmy 4 dodatkowe filmy dla profesjonalistów.

Dostęp na 12 miesięcy

Filmy będą dostępne jeszcze 12 miesięcy po zakończeniu kursu, więc jeśli nie odsłuchacie ich od razu, będzie możliwość wrócenia do nich w dowolnej chwili. 

Wersja audio

Do każdego filmu dołączymy plik w formacie mp3, jeśli wolisz słuchać.
i

Wersja PDF

Do każdego filmu dołączymy plik w formacie pdf z transkrypcją do czytania.

Grupa FB dla wersji PRO

Uczestnicy wersji PRO mają dostęp do dodatkowej grupy dla profesjonalistów. 

h

Certyfikat

Absolwenci wersji PRO mają możliwość otrzymania certyfikatu – zaświadczenia o uczestnictwie w kursie (w formie PDF).

t

Wsparcie techniczne

Jeśli masz pytania techniczne, napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl – pomożemy!

program kursu PRO

Lekcja PRO 1

Jak zadbać o siebie, wspierając innych. O granicach wpływu i odpowiedzialności specjalisty oraz o radzeniu sobie z bezsilnością.

Lekcja PRO 2

Wspieranie rodziców w odchodzeniu od nagród i kar oraz w radzeniu sobie z poczuciem winy i z bezsilnością.

Lekcja PRO 3

Dziecko w grupie: kary i nagrody w szkole i w przedszkolu.

Lekcja PRO 4

Kary i nagrody wobec dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Lekcja 1-7 wersji dla rodziców

Wersja PRO zawiera także wszystkie 7 lekcji wersji podstawowej dla rodziców.

 

FAQ - często zadawane pytania

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania. Naciśnij znak „+” przy interesującym Cię pytania, aby zobaczyć odpowiedź.

Jak długo będą dostępne materiały?

Materiały będą dostępne minimum przez 12 miesięcy od zakończenia kursu. Natomiast aktywność Agnieszki Stein i Gosi Stańczyk na grupie będzie przez dni, w których trwa kurs (14.06-27.06).

Czy mogę otrzymać fakturę?

Do każdego zakupu kursu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Jeśli potrzebujesz nietypowej faktury (np. na placówkę oświatową), zgłoś taką potrzebę przed zapisem pod adresem bartek@platformarozwojowa.pl

Czy w procesie mogą wziąć udział 2 osoby (partnerzy)?

Udział dwóch osób wymaga wykupienia dwóch dostępów.

Jakie są wymagania techniczne?

Webinaria na żywo odbywają się na platformie Webinarjam i można je oglądać na komputerze lub na smartfonie – nie jest potrzebne instalowanie dodatkowego oprogramowania.

Nagrania będą dostępne na Platformie Rozwojowej – z wersją mp3 do słuchania.

Nie mogę być na żywo na webinarium...

Do każdego zakupu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Stawka VAT: 23%. Podana poniżej cena jest ceną brutto.

Uwaga – domyślnie faktura wystawia się automatycznie i zawiera nazwę kursu. Jeśli potrzebujesz specjalnej faktury, napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl PRZED zapisem.

Mam więcej pytań...

Napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl