Mity wokół kar i nagród

nagranie webinarium

Nagranie webinarium w systemie otwartym będzie dostępne do poniedziałku 14.06.2021 – po tym czasie będzie dostępna dla Kursantów i Kursantek kursu Relacja bez kar i nagród.

Szczegóły na temat kursu znajdują się pod filmem. 

Jeżeli powyżej nie wyświetla się film z nagraniem, kliknij tutaj

KURS ONLINE
Agnieszki Stein
i Gosi Stańczyk

RELACJA
BEZ KAR
i NAGRÓD

Zapraszamy na kurs online, poświęcony temu, jak budować relację z dziećmi, rezygnując z kar i nagród. Będziemy w nim pokazywać, na czym w praktyce opiera się podejście do rodzicielstwa, w którym na pierwszy plan wysuwa się relacja i uważność na  drugiego człowieka.

Agnieszka Stein & Gosia Stańczyk

o kursie

Pokażemy, jak rozpoznać, czy coś jest karą, nagrodą, pochwałą i krytyką oraz dlaczego te praktyki są dla nas często takie kuszące. Będziemy wspierać uczestników w budowaniu własnego zestawu strategii, które pomogą wspierać rozwój dziecka, motywację, pomogą zadbać o bezpieczeństwo i radzić sobie z codziennymi rodzicielskimi wyzwaniami. Podzielimy się z Wami sposobami na asertywne wyrażanie siebie oraz na wspieranie dziecka, które spotyka się z karami i nagrodami w szkole, przedszkolu lub w relacjach z innymi dorosłymi.

Chcemy stworzyć także przestrzeń do wymiany doświadczeń, rozwoju i zadawania pytań, dlatego uczestników zaprosimy do zamkniętej grupy na Facebooku, którą będziemy moderować, wraz ze wspierającymi nas osobami. 

AGNIESZKA STEIN O KURSIE:

„Rodzice, którzy przychodzą do nas po wsparcie potrzebują nie tylko informacji i wiedzy, ale też wsparcia w tym, jak wprowadzać tą wiedzę w życie i zmieniać swoje zwyczaje. Potrzebują uważnego zaopiekowania się ich wątpliwościami, niepokojami i emocjami. Dlatego chcemy zadbać o nich poprzez kurs online, który zaopiekuje się tymi potrzebami a dodatkowo da im doświadczenie wspólnoty i przestrzeń do wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się z innymi rodzicami.”

GOSIA STAŃCZYK O KURSIE:

„Tworząc ten kurs, zaczęliśmy od zapytania rodziców, co stanowi dla nich największe wyzwanie w budowaniu z dziećmi relacji bez kar i nagród. Chciałyśmy odpowiedzieć na realne potrzeby rodziców, a nie nasze o nich wyobrażenie. Dwa miesiące wspólnych przygotowań i pracy z Agnieszką i Bartkiem było dla mnie przygodą obfitującą w rozwój i dającą uporządkowanie doświadczeń i wiedzy. Zapraszam Was na dwa tygodnie rozwoju i wsparcia!”

Agnieszka Stein

Agnieszka Stein

Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).
Gosia Stańczyk

Gosia Stańczyk

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Jestem autorką książki „Rodzeństwo”. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: gosiastanczyk.pl
Bartek Stańczyk

Bartek Stańczyk

Stworzyłem kurs od strony technicznej, starając się uczynić korzystanie z niego najprostszym, jak to możliwe. Będę dostarczał Wam treści i dbał o „komfort techniczny” Uczestników i Prowadzących. Możecie kierować do mnie pytania i wątpliwości, dotyczące kwestii organizacyjnych i technologicznych, pisząc na adres: bartek@platformarozwojowa.pl

ORGANIZACJA KURSU

 

Kursy online to nowoczesna metoda nabywania wiedzy i umiejętności w swoim tempie. Lekcje można odtwarzać w dowolnym dla siebie czasie i miejscu. Do nagrań można także wrócić, jeśli jest potrzeba powtórki materiału. 

Termin kursu

Kurs trwa
od 14.06.2021 do 27.06.2021

 

Webinarium kursowe

Webinarium kursowe odbędzie się w czwartek 17.06.2021 o 21:00

Sytuacje kryzysowe. Jak działać, gdy nic nie działa?

Webinarium będzie nagrywane i będzie można je odsłuchać w dogodnym terminie

 

Lekcje kursu

Podane zagadnienia będą omawiane kolejno, w przesyłanych uczestnikom siedmiu filmach (film przesyłamy co drugi dzień). Ma to na celu pochylenie się nad każdym z tematów osobno i umożliwienie Wam podjęcia refleksji nad każdym z nich. 

Dostęp na 12 miesięcy

Filmy będą dostępne jeszcze 12 miesięcy po zakończeniu kursu, więc jeśli nie odsłuchacie ich od razu, będzie możliwość wrócenia do nich w dowolnej chwili. 

Wersja audio

Do każdego filmu dołączymy plik w formacie mp3, jeśli wolisz słuchać.
h

Wersja PDF

Do każdego filmu dołączymy plik w formacie pdf z transkrypcją do czytania.

Grupa FB

Ważną częścią kursu jest grupa na Facebooku, w której codziennie będziecie mogli wymieniać się doświadczeniami i zadawać pytania. 

I

„Mity wokół kar i nagród“.

Uczestnicy kursu przez cały czas jego trwania i rok po zakończeniu będą mieli też dostęp do otwartego webinarium, które odbyło się w związku z promocją kursu.
h

Wsparcie techniczne

Jeśli masz pytania techniczne, napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl – pomożemy!

program kursu

 

Lekcja 1: Skuteczność i bezradność

O tym, jakie cele sobie stawiamy w rodzicielstwie i co robić, gdy nie jesteśmy w stanie ich zrealizować.

Lekcja 2: Kary i bezpieczeństwo

Jak inaczej, niż poprzez kary, zadbać o bezpieczeństwo i nauczyć dzieci brać innych pod uwagę.

Lekcja 3: Nagrody i motywacja

Jak inaczej, niż nagradzając, wspierać motywację dziecka i uczyć je troszczenia się o siebie i innych.

Lekcja 4: Pochwały i poczucie własnej wartości

Jak inaczej, niż poprzez pochwały, pokazywać dziecku, że jest dla nas ważne i wspierać je w akceptowaniu samego siebie.

Lekcja 5: Krytyka i informacja zwrotna

Jak inaczej, niż poprzez krytykę, mówić dziecku o naszych potrzebach i prośbach i wspierać je w zdobywaniu nowych umiejętności.

Lekcja 6: Dziecko w świecie

Szkoła, przedszkole, świat, w którym obecne są kary i nagrody.

Lekcja 7: Asertywność, odpowiedzialność, wpływ.

Jak radzić sobie z uwagami, poradami i krytyką z zewnątrz oraz z ludźmi, którzy chcą dawać kary i nagrody naszym dzieciom.

opinia o kursie

Urzekło mnie zaopiekowanie uczestników kursu pod każdym względem. Udział w nim był jak spacer pomiędzy logicznie ułożonymi, spójnymi częściami. Z każdą kolejną czułam, jak ciężaru rodzicielskich zmartwień mi ubywa. I jak ważne jest to, bym ja umiała opiekować się sobą. Pomagała bardzo jego interaktywność – możliwość zadawania pytań na webinariach i w grupie FB, gdzie te pytania były naprawdę słyszane i traktowane serio. Kurs dał mi wiele narzędzi, z których korzystam na co dzień i które naprawdę wnoszą zmianę do mojego życia i życia naszej rodziny. Merytorycznie przejrzysty, technicznie przyjazny i profesjonalny pod każdym względem. Jestem za niego bardzo wdzięczna. 

Małgorzata Rybak

Uczestniczka pierwszej edycji kursu RBKiN

Zapraszamy!

Spędź z nami 2 tygodnie pełne rozwoju rodzicielskiego. Spotkajmy się w wspierającym środowisku naszej grupy kursowej. Razem eksplorujmy, jak tworzyć relację opartą na szacunku i zaufaniu do dzieci i sprawdźmy, jak może wyglądać codzienność bez kar i nagród.

 

Jesteś profesjonalistą?

Jeśli pracujesz w obszarze pomocy rodzicom i dzieciom (psycholodzypsychoterapeucinauczycielepedagodzytrenerzy terapeuci integracji sensorycznejlekarzepielęgniarkilogopedzi, neurologopedzipołożnedouleosoby pracujące i kierujące ośrodkami adopcyjnymiwłaściciele przedszkolidyrektorzy szkół i przedszkoliwychowawcy świetlic środowiskowych), to zapraszamy do udziału w rozszerzonej wersji kursu, która będzie zawierać elementy dedykowane profesjonalistom.

FAQ - często zadawane pytania

Poniżej znajdują się najczęściej zadawane pytania. Naciśnij znak „+” przy interesującym Cię pytania, aby zobaczyć odpowiedź.

Jak długo będą dostępne materiały?

Materiały będą dostępne minimum przez 12 miesięcy od zakończenia kursu. Natomiast aktywność Agnieszki Stein i Gosi Stańczyk na grupie będzie przez dni, w których trwa kurs (14.06-27.06).

Czy mogę otrzymać fakturę?

Do każdego zakupu kursu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Jeśli potrzebujesz nietypowej faktury (np. na placówkę oświatową), zgłoś taką potrzebę przed zapisem pod adresem bartek@platformarozwojowa.pl

Czy w procesie mogą wziąć udział 2 osoby (partnerzy)?

Udział dwóch osób wymaga wykupienia dwóch dostępów.

Jakie są wymagania techniczne?

Webinaria na żywo odbywają się na platformie Webinarjam i można je oglądać na komputerze lub na smartfonie – nie jest potrzebne instalowanie dodatkowego oprogramowania.

Nagrania będą dostępne na Platformie Rozwojowej – z wersją mp3 do słuchania.

Nie mogę być na żywo na webinarium...

Do każdego zakupu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności. Stawka VAT: 23%. Podana poniżej cena jest ceną brutto.

Uwaga – domyślnie faktura wystawia się automatycznie i zawiera nazwę kursu. Jeśli potrzebujesz specjalnej faktury, napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl PRZED zapisem.

Mam więcej pytań...

Napisz na adres bartek@platformarozwojowa.pl