Zaznacz stronę

Nagranie webinarium 
Mity wokół kar i nagród
z 4.03.2020

 

Wersja audio webinarium (mp3)

Wersja do czytania – transkrypcja (PDF)

Zapisy na kurs Lekcja 0 kursu RBKiN RBKiN grafiki czołówki 20 Zapisy na kurs

O kursie

Zapraszamy na kurs online, poświęcony temu, jak budować relację z dziećmi, rezygnując z kar i nagród. Będziemy w nim pokazywać, na czym w praktyce opiera się podejście do rodzicielstwa, w którym na pierwszy plan wysuwa się relacja i uważność na  drugiego człowieka.

Pokażemy, jak rozpoznać, czy coś jest karą, nagrodą, pochwałą i krytyką oraz dlaczego te praktyki są dla nas często takie kuszące. Będziemy wspierać uczestników w budowaniu własnego zestawu strategii, które pomogą wspierać rozwój dziecka, motywację, pomogą zadbać o bezpieczeństwo i radzić sobie z codziennymi rodzicielskimi wyzwaniami. Podzielimy się z Wami sposobami na asertywne wyrażanie siebie oraz na wspieranie dziecka, które spotyka się z karami i nagrodami w szkole, przedszkolu lub w relacjach z innymi dorosłymi.

Chcemy stworzyć także przestrzeń do wymiany doświadczeń, rozwoju i zadawania pytań, dlatego uczestników zaprosimy do zamkniętej grupy na Facebooku, którą będziemy moderować, wraz ze wspierającymi nas osobami.

Agnieszka o kursie:

„Rodzice, którzy przychodzą do nas po wsparcie potrzebują nie tylko informacji i wiedzy, ale też wsparcia w tym, jak wprowadzać tą wiedzę w życie i zmieniać swoje zwyczaje. Potrzebują uważnego zaopiekowania się ich wątpliwościami, niepokojami i emocjami. Dlatego chcemy zadbać o nich poprzez kurs online, który zaopiekuje się tymi potrzebami a dodatkowo da im doświadczenie wspólnoty i przestrzeń do wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się z innymi rodzicami.”

Gosia o kursie:

Tworząc ten kurs, zaczęliśmy od zapytania rodziców, co stanowi dla nich największe wyzwanie w budowaniu z dziećmi relacji bez kar i nagród. Chciałyśmy odpowiedzieć na realne potrzeby rodziców, a nie nasze o nich wyobrażenie. Dwa miesiące wspólnych przygotowań i pracy z Agnieszką i Bartkiem było dla mnie przygodą obfitującą w rozwój i dającą uporządkowanie doświadczeń i wiedzy. Zapraszam Was na dwa tygodnie rozwoju i wsparcia!

AS 569 1 1

Agnieszka Stein

Jestem psychologiem i autorką książek dla rodziców. Od 1999 roku udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych, pomagam w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiada, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje. Wspieram psychologów, terapeutów i nauczycieli w ich relacjach z dziećmi i rodzicami. Prowadzę warsztaty, superwizje i konsultacje. Pracuję w Bliskim Miejscu w Warszawie. Wspieram profesjonalistów w ramach projektu RB PRO (Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów).

Zrzut-ekranu-2018-06-02-o-20.51.54

Gosia Stańczyk

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Jestem autorką książki „Rodzeństwo”. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

10661790_10152507867253722_1200394902554814559_o

Bartek Stańczyk

Storzyłem kurs od strony technicznej, starając się uczynić korzystanie z niego najprostszym, jak to możliwe. Będę dostarczał Wam treści i dbał o „komfort techniczny” Uczestników i Prowadzących. Możecie kierować do mnie pytania i wątpliwości, dotyczące kwestii organizacyjnych i technologicznych, pisząc na adres: bartek@rb-pro.pl . 

Organizacja kursu

 • Harmonogram:
  • Kurs trwa od 16.03.2020 do 29.03.2020
  • Webinarium kursowe odbędzie się w czwartek 26.03.2019 o 21:00
 • Filmy. Podane zagadnienia będą omawiane kolejno, w przesyłanych uczestnikom siedmiu filmach (film przesyłamy co drugi dzień). Ma to na celu pochylenie się nad każdym z tematów osobno i umożliwienie Wam podjęcia refleksji nad każdym z nich. Filmy będą dostępne jeszcze 12 miesięcy po zakończeniu kursu, więc jeśli nie odsłuchacie ich od razu, będzie możliwość wrócenia do nich w dowolnej chwili. Do każdego filmu dołączymy plik w formacie pdf z transkrypcją do czytania i wersję audio do posłuchania.
 • Webinarium. 26.03 o godzinie 21:00 odbędzie się webinarium „Jak budować współpracę i porozumienie z dziećmi?”.
 • Grupa. Ważną częścią kursu jest grupa na Facebooku, w której codziennie będziecie mogli wymieniać się doświadczeniami i zadawać pytania. 
 • Webinarium „Mity wokół kar i nagród. Uczestnicy kursu przez cały czas jego trwania i rok po zakończeniu będą mieli też dostęp do otwartego webinarium, które odbyło się w związku z promocją kursu.

Opinie uczestników:

 • Małgorzata Rybak

  Małgorzata Rybak

  Urzekło mnie zaopiekowanie uczestników kursu pod każdym względem. Udział w nim był jak spacer pomiędzy logicznie ułożonymi, spójnymi częściami. Z każdą kolejną czułam, jak ciężaru rodzicielskich zmartwień mi ubywa. I jak ważne jest to, bym ja umiała opiekować się sobą. Pomagała bardzo jego interaktywność – możliwość zadawania pytań na webinariach i w grupie FB, gdzie te pytania były naprawdę słyszane i traktowane serio. Kurs dał mi wiele narzędzi, z których korzystam na co dzień i które naprawdę wnoszą zmianę do mojego życia i życia naszej rodziny. Merytorycznie przejrzysty, technicznie przyjazny i profesjonalny pod każdym względem. Jestem za niego bardzo wdzięczna. 

   

Kurs online

Dlaczego taka forma?

Kursy online to nowoczesna metoda nabywania wiedzy i umiejętności w swoim tempie. Lekcje można odtwarzać w dowolnym dla siebie czasie i miejscu. Do nagrań można także wrócić, jeśli jest potrzeba powtórki materiału. 

Lekcje wideo

7 lekcji w formie wideo
+ dostęp w wersji audio do słuchania (mp3)

PDF

W związku z zainteresowaniem kursem zgłoszonym przez osoby niesłyszące, każda z lekcji oraz webinarium z 26.03 będzie dostępne w formie transkrypcji w pliku PDF.

Webinarium

Webinarium na żywo „Jak budować współpracę i porozumienie z dziećmi?”

Grupa FB

Zamknięta grupa wsparcia na FB

Webinarium promocyjne

Dostęp do nagrania webinarium
Mity wokół kar i nagród” i lekcji “0”.

Zapisy na kurs

Program kursu

1: Skuteczność i bezradność

O tym, jakie cele sobie stawiamy w rodzicielstwie i co robić, gdy nie jesteśmy w stanie ich zrealizować.

2: Kary i bezpieczeństwo

Jak inaczej, niż poprzez kary, zadbać o bezpieczeństwo i nauczyć dzieci brać innych pod uwagę.

3: Nagrody i motywacja

Jak inaczej, niż nagradzając, wspierać motywację dziecka i uczyć je troszczenia się o siebie i innych.

4: Pochwały i poczucie własnej wartości

Jak inaczej, niż poprzez pochwały, pokazywać dziecku, że jest dla nas ważne i wspierać je w akceptowaniu samego siebie.

5: Krytyka i informacja zwrotna

Jak inaczej, niż poprzez krytykę, mówić dziecku o naszych potrzebach i prośbach i wspierać je w zdobywaniu nowych umiejętności.

6: Dziecko w świecie

Szkoła, przedszkole, świat, w którym obecne są kary i nagrody.

7: Asertywność, odpowiedzialność, wpływ.

Jak radzić sobie z uwagami, poradami i krytyką z zewnątrz oraz z ludźmi, którzy chcą dawać kary i nagrody naszym dzieciom.

Webinarium

Jak budować współpracę i porozumienie z dziećmi? – na żywo w czwartek 26.03.2020 o 21:00

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 • Jak zapisać się na kurs?

  Wystarczy kliknąć przycisk “Zapisuję się na kurs”. Płatności dokonuje się przez platformę Dotpay, Tpay lub Paypal.

 • Jak długo będę mieć dostęp do materiałów?

  Dostęp do filmów, PDFów i nagrania webinarium będziesz mieć przez rok.

 • Jakie są wymagania techniczne?

  Kurs nie wymaga specjalistycznego oprogramowania. Wystarczy komputer, tablet lub smartfon z dostępem do internetu.

 • Czy webinarium będzie można obejrzeć później?

  Tak, około 24 h po webinarium będzie dostępne jego nagranie dla wszystkich Uczestników kursu.

 • Czy mogę otrzymać fakturę?

  Do każdego zakupu kursu jest wystawiany dokument sprzedaży. Wystarczy podać dane firmy i NIP przy składaniu zamówienia – dokument zostanie wysłany automatycznie po dokonaniu płatności.

2 tygodnie rozwoju 7 lekcji wideo wersje PDF lekcji (transkrypcje) wersje audio lekcji (mp3) webinarium na żywo Zamknięta grupa wsparcia na FB Cena 219 zł Zapisuję się na kurs

Jesteś profesjonalistą?

Jeśli pracujesz w obszarze pomocy rodzicom i dzieciom (psycholodzypsychoterapeucinauczycielepedagodzytrenerzyterapeuci integracji sensorycznejlekarzepielęgniarkilogopedzi, neurologopedzipołożnedouleosoby pracujące i kierujące ośrodkami adopcyjnymiwłaściciele przedszkolidyrektorzy szkół i przedszkoliwychowawcy świetlic środowiskowych), to zapraszamy do udziału w rozszerzonej wersji kursu, która będzie zawierać elementy dedykowane profesjonalistom.

Przejdź do wersji PRO

 

 

 

 

 

.